Paskambinkite mums

Tel.: +370 5 205 26 06

Tel.: +370 659 57933

Vaikų egzema

Vaikų egzema

Vaikų egzema - atopinis dermatitas - vargina apie 10 % vaikų. Tai labai dažna odos liga. Tiksli priežastis nėra aiški, tačiau pastebėta, kad šią ligą dažnai lydi bronchinė astma ir alerginė sloga. Šios trys būklės vadinamos atopine triada. Maždaug pusė vaikų, sergančių atopiniu dermatitu, turi padidėjusią tikimybę susirgti tiek astma, tiek alerginiu rinitu. 

Atopinis dermatitas pasireiškia kaip niežtintis, pleiskanojantis odos paraudimas, kartais gali atsirasti pūslelių. Dažniausiai pažeidžia kojas, rankas ir veidą. Kasymasis tik pablogina odos būklę ir didina infekcijų tikimybę. Labai svarbu tinkamas odos drėkinimas, kadangi tai mažina niežulį.

Vaikų egzema iš esmės nėra alerginė liga, tačiau ją gali provokuoti alergijos. Žodis „atopinis“ reiškia, kad paciento imuninė sistema pernelyg jautriai reaguoja į aplinkoje esančias galimai alergizuojančias medžiagas. Trečdalis atopine egzema sergančių vaikų yra alergiški tam tikriems maisto produktams. Beveik visais atopinio dermatito atvejais rekomenduojama atlikti maisto alergijos testus.

Dažniausiai pirmosios atopinio dermatito apraiškos būna vaikams, jaunesniems nei 5 metai. 60% atvejų tai būna jaunesni nei 1 metų vaikai. Daugiau nei pusė vaikų „išauga“ šią ligą sulaukę paauglystės.

Registracija internetu

Svarbus tinkamai parinktas atopinio dermatito gydymas, kadangi tik taip užkertamas kelias komplikacijų atsiradimui. Gydytojas dermatologas konkrečiu atveju sudarys veiksmingiausią odos priežiūros ir gydymo planą. Paprastai atopinės egzemos gydymui skiriami drėkinamieji kremai, tepamieji kortikosteroidai. Sunkiais atvejais skiriami geriamieji vaistai.