Paskambinkite mums

Tel.: +370 5 205 26 06

Tel.: +370 659 57933

Egzemos gydymas

Egzemos gydymas

Egzema yra liga, sukelianti odos uždegimą, kuris pasireiškia niežtinčiu bėrimu ir odos paraudimu.

Dishidrozinė egzema – tai egzemos forma, kuriai būdingos niežtinčios pūslelės ant rankų pirštų, delnų ir padų. Šis egzemos tipas gydomas stipraus veikimo tepamaisiais kortikosteroidais. Kai kuriais atvejais prireikia ir geriamųjų kortikosteroidų trumpo kurso.

Kūdikių egzemos gydymui taikomos tos pačios priemonės, kaip ir suaugusiųjų odos uždegimui. Tepamieji kortikosteroidai veiksmingai numalšina uždegimą. Sunkiais atvejais gydymui pasitelkiami geriamieji kortikosteroidai. Odos sausumui mažinti rekomenduojamos šiltos vonios be jokių papildomų medžiagų (pvz., be vonios putų, tačiau galima naudoti specialius aliejus į vonią). Maudynės neturėtų užtrukti ilgiau 10 minučių, kadangi tai gali tik dar labiau suerzins jautrią odą.

Efektyviausias egzemos gydymo metodas - tai derinti kelias priemones. Dažnu atveju prireikia tiek tepamųjų, tiek geriamųjų kortikosteroidų. Liaudies medicinos priemonės sėkmingai gali būti derinamos su anksčiau paminėtais gydymo metodais. Gydant egzemą, esminiai odos priežiūros principai yra:

  • Kasdien naudoti drėkinamuosius kremus;
  • Maudytis tik šiltame vandenyje, vengti karšto vandens;
  • Odos netrinti rankšluosčiu Vengti egzemą ūminančių veiksnių (pvz., streso, tam tikrų maisto produktų);
  • Vengti gausaus prakaitavimo;
  • Pašalinti alergizuojančius veiksnius iš namų aplinkos (pvz., kilimus).

Registracija konsultacijai

Rankų egzemos gydymas yra kiek sudėtingesnis, kadangi rankos yra nuolat naudojama kūno dalis. Dar sunkiau šią ligą gydyti, kai ji yra įsisenėjusi. Oda sustorėja dėl ilgai trunkančio niežulio, nuolatinis kasymasis sutrikdo normalų gijimo procesą. Tokiu atveju vietinio poveikio vaistams tampa sunkiau prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius, kur ir rusena esminiai patologiniai procesai. Todėl labai svarbu kuo anksčiau diagnozuoti ir gydyti šią ligą. Dažniausiai gydymui taikomi tepamieji kortikosteroidai, tačiau yra ir kitų vaistų, ne kortikosteroidų kilmės, kurie turi mažiau šalutinių reakcijų, tačiau lėtinei ligos eigai nėra tokie veiksmingi.

Hidrokortizono kremas slopina uždegimą ir malšina niežulį, todėl puikiai tinka egzemos gydymui. Be to, šį preparatą galima įsigyti bet kurioje vaistinėje be gydytojo recepto. Visgi bet kuriuo atveju rekomenduotina pasikonsultuoti su dermatologu, kuris parinks geriausiai jums tinkantį gydymą. Veido egzemos gydymas iš esmės nesiskiria nuo bet kurios kitos lokalizacijos egzemos gydymo. Kaip minėta, dažniausiai tam taikomi tepamieji ar geriamieji kortikosteroidai (trumpais kursais).

Veido egzema sukelia psichologinį diskomfortą, kadangi veidas- labai svarbi socialinio gyvenimo dalis. Registracija internetu Liaudies medicina taip pat siūlo natūralių egzemos gydymo būdų, pvz., kokosų ar jojoba aliejaus, ramunėlių arbatos, avižų kaukių aplikacijos. Išvardintos priemonės turi būti įtrintos į pažeistą vietą. Avižos pasižymi priešuždegiminiu ir niežulį slopinančiu poveikiu, taigi puikiai tinka lengvo laipsnio egzemos gydymui. Dar viena natūrali priemonė egzemai gydyti - tai medus. Įtrinkite šviežio medaus lašelį į pažeistą vietą ir palikite 20-30 minučių, procedūrą kartokite 3 kartus per dieną. Prieš taikydami kad ir natūralias, gamtoje randamas medžiagas egzemos gydymui, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, kadangi net ir natūralios priemonės gali sukelti nepageidaujamų alerginių reakcijų ir pabloginti jūsų savijautą.