Paskambinkite mums

Tel.: +370 5 205 26 06

Tel.: +370 659 57933

Kūdikių egzema

Kūdikių egzema

Kūdikių egzema yra ganėtinai lengvai pagydoma liga. Dauguma vaikų ją tiesiog „išauga“ dar ikimokykliniame amžiuje. Ši egzemos rūšis pasireiškia niežtinčiais sudirgintos odos paraudimais. Liga būdinga 10-15% mažų vaikų.  Dažniausiai pažeidžiama skruostų, rankų ir kojų oda. Kūdikių egzemos išsivystymui ypatingą reikšmę turi labai sausa oda. Šiuo atveju sausumą lemia per silpna odos riebalų sekrecija ir vadinamųjų keramidų trūkumas, kurie ir sudaro tvirtą odos apsauginį barjerą.

Kūdikių atopinis dermatitas gali būti paveldimas tiek iš mamos, tiek iš tėčio pusės. Būdingiausi simptomai - sausa, niežtinti, paraudusi oda, kartais atsiranda kraujuojančių įtrūkimų. Liga nėra galutinai išgydoma, tačiau ją galima puikiai suvaldyti pasitelkus šiuolaikinius gydymo būdus.

Gydant kūdikių egzemą, svarbiausia yra sudrėkinti odą ir numalšinti uždegimą. Vaistinėse yra specialių kremų, skirtų kūdikių atopiniam dermatitui. Vertėtų rinktis kremą, kuris sudrėkintų ir nuramintų odą. Kaip jau buvo minėta, sausa oda- tai vienas iš rizikos faktorių, galinčių sukelti atopinį dermatitą. Taigi tinkamas odos drėkinimas gali padėti išvengti ligos atkryčių.

Tinkamiausiam gydymo plano sudarymui svarbu pasikonsultuoti su dermatologu. Gydytojas taip pat padės nustatyti faktorius, provokuojančius ligą, bei patars, kaip jų išvengti. Stresas, įvairios dirginančios ir alergizuojančios medžiagos, gausus prakaitavimas - tai tik keletas iš veiksnių, ūminančių atopinį dermatitą. Mažų vaikų egzemos gydymui yra tinkamiausi drėkinamieji kremai, kurių sudėtyje yra keramidų. Keramidai- tai molekulės, kurios sudaro lipidinį barjerą ir taip apsaugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio.

Registracija internetu

Liaudies medicina taip pat siūlo kelis natūralius gydymo metodus:

  • Kokosų aliejus padeda nuraminti sudirgusią odą
  • Valgomoji soda gali būti naudojama kūdikių vonelėms, ji veikia kaip dezinfekcinė medžiaga
  • Medetkų kompresai malšina niežulį ir skausmą, pasižymi dezinfekcinėmis savybėmis