15 balandžio 15, Trečiadienis 14:22

Alerginis kontaktinis dermatitas

Kontaktinis dermatitas - tai uždegiminė odos liga, sukeliama ant odos patekusios dirginančios medžiagos ir pasireiškianti iritacine arba alergine reakcija. Kontaktinis dermatitas, priklausomai nuo įvykusios reakcijos, būna dviejų tipų: iritacinis kontaktinis dermatitas arba alerginis kontaktinis dermatitas.

15 balandžio 15, Trečiadienis 14:20

Spuogų gydymas

Aknė- tai liga, kurios gydymas reikalauja daug kantrybės, laiko ir pastangų. Todėl kartais kyla sunkumų atitaikant patį veiksmingiausią gydymo metodą konkrečiam pacientui. Kiekvieno žmogaus oda yra individuali, skiriasi ir odos tipas. Be to, aknė gali būti kelių formų. Turint omeny šiuos faktus, tampa aišku, kad nėra vieno universalaus spuogų gydymo metodo, kuris be jokių išimčių tiktų visiems pacientams.

15 balandžio 15, Trečiadienis 14:18

Spuogai

Aknė - tai odos liga, kurios pagrindinis požymis yra spuogai. Ji gali pažeisti bet kurią kūno dalį, kurioje gausu riebalinių liaukų. Priklausomai nuo odos pažeidimo sunkumo, liga skirstoma į kelias formas. Aknės eigą lemia keletas veiksnių: taisyklinga odos priežiūra, imuninės sistemos būsena, tinkamas gydymas, prevencinės priemonės ir kt. 

15 balandžio 15, Trečiadienis 14:14

Atopinis dermatitas

Atopinis dermatitas laikomas viena labiausiai paplitusių odos ligų, kuri kankina ne mažiau kaip 10% visos žemės gyventojų. Maža to, sergančiųjų šia liga kasmet daugėja. Liga vienodai gali užklupti tiek vyrus, tiek moteris. Apie 20% visų vizitų pas dermatologą priežastis - būtent atopinis dermatitas.

11 gruodžio 25, Sekmadienis 13:26

Nagų grybelinė infekcija

Egzistuoja daugelis priežasčių, dėl kurių kinta nago išvaizda. Dažniausia priežastis yra grybelinė infekcija.

Nagų grybelis arba onichomikozė – tai infekcinė liga, kuri pažeidžia nago plokštelę. Dažniausiai užsikrečiama per avalynę arba lankant pirtį / baseiną.

11 gruodžio 25, Sekmadienis 13:26

Gerybiniai odos navikai

Gerybiniai odos navikai - tai labai dažnai sutinkama, plati, įvairi tiek kilme, tiek simptomais, odos navikų grupė. Odos navikai skirstomi į 3 pagrindinius tipus:

  • Gerybiniai odos navikai
  • Priešvėžiniai odos pakitimai
  • Piktybiniai odos navikai
11 gruodžio 25, Sekmadienis 13:26

Apgamai

Kiekvienas iš mūsų turi įgimtų bei įgytų apgamų. Įgyti apgamai - tai nedideli (apie 1 cm.), ryškių ribų, pigmentines dėmės ar mazgeliai (papulės), sudarytos iš melanocitų sankaupų odoje. Dažniausiai jie atsiranda vaikystėje, pikas būna jaunystėje, paskui prasideda involiucija ir pasiekus 60 metų riba, jie nyksta.

Puslapis 3 iš 3