15 rugpjūčio 20, Ketvirtadienis 08:17

Raudonos dėmės ant odos

Nepriekaištinga ir lygi oda - šiuolaikiniam žmogui beveik nebepasiekiamas idealas, kadangi visi turime apgamų, randelių, įvairios spalvos dėmelių. Apskritai odos dėmės - tai ploteliai, kurie spalva skiriasi nuo likusios odos spalvos (t. y., plotai, kurie šviesesni ar tamsesni už aplinkinę odą). 

15 liepos 28, Antradienis 13:32

Rausvos dėmės ant odos

Nepriekaištinga ir lygi oda - šiuolaikiniam žmogui beveik nebepasiekiamas idealas, kadangi visi turime apgamų, randelių, įvairios spalvos dėmelių. 

15 liepos 28, Antradienis 13:05

Tamsios dėmės ant odos

Nepriekaištinga ir lygi oda - šiuolaikiniam žmogui beveik nebepasiekiamas idealas, kadangi visi turime apgamų, randelių, įvairios spalvos dėmelių. Apskritai odos dėmės- tai ploteliai, kurie spalva skiriasi nuo likusios odos spalvos (t. y., plotai, kurie šviesesni ar tamsesni už aplinkinę odą). Dėmės yra lygaus paviršiaus ir užsimerkus jų neįmanoma užčiuopti. Tiesa, yra keletas išimčių, kada jos gali būti šiurkščios ar su nedideliais paviršiaus nelygumais. 

15 gegužės 06, Trečiadienis 07:09

Baltos dėmės ant odos

Baltos odos dėmės - tai ne tik akį rėžiantis kosmetinis defektas, sukeliantis pacientui diskomforto jausmą, bet kartu tai gali būti ir ligos simptomu. Daugumoje atvejų baltos dėmės ant odos nėra itin rimtų ligų, reikalaujančių skubaus gydymo, požymiu.

15 gegužės 06, Trečiadienis 07:08

Pigmentinės dėmės

Pigmentinės dėmės - tai spalviniai odos pokyčiai, kurie pasireiškia padidėjusios pigmentacijos (med. hiperpigmentacijos) židiniais, matomais kaip rudos spalvos dėmės. Šios dėmės gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje- ant veido, rankų, nugaros ir kt. 

11 gruodžio 25, Sekmadienis 13:26

Apgamai

Kiekvienas iš mūsų turi įgimtų bei įgytų apgamų. Įgyti apgamai - tai nedideli (apie 1 cm.), ryškių ribų, pigmentines dėmės ar mazgeliai (papulės), sudarytos iš melanocitų sankaupų odoje. Dažniausiai jie atsiranda vaikystėje, pikas būna jaunystėje, paskui prasideda involiucija ir pasiekus 60 metų riba, jie nyksta.