17 rugsėjo 07, Ketvirtadienis 12:08

Hemangiomų gydymas

Dėl tikslių vyšninių angiomų atsiradimo priežasčių vis dar tebėra diskutuojama. Nustatytas genetinis pagrindas - padidėjusi tam tikrų baltymų (proteinkinazė 1 ir ciklinas 1) ekspresija. Stebėtas ryšys ir su nėštumu. Visgi galutinai nėra išaiškinti šių kraujagyslinių darinių atsiradimo kaltininkai. Manoma, tam įtakos gali turėti tam tikri vaistai ir cheminės medžiagos - garstyčių dujos, bromo junginiai, ciklosporinas. Neatmetama ir hormonų disbalanso hipotezė (ypač sutrikusi estrogenų apykaita).

16 birželio 29, Trečiadienis 07:08

Kas yra hemangioma?

Hemangioma yra gerybinis endotelio navikas. Endotelis - tai ląstelės, kurios iškloja kraujagysles iš vidaus (t. y., vidinis kraujagyslių sluoksnis). Gerybinės odos hemangiomos yra raudonos spalvos dėl padidėjusio odos kraujagyslių skaičiaus ir jų patinimo. Šie dariniai gali atsirasti tiek paviršiniuose, tiek giliuosiuose odos sluoksniuose, o kartais išsidėsto per visą odos storį.

16 birželio 29, Trečiadienis 06:22

Vyšninės angiomos

Vyšninė angioma (sinonimai - kapiliarinė angioma, senatvinė angioma) - tai kraujagyslinės kilmės odos pažeidimas, kuriam būdinga aiškių ribų, iškili, raudonos spalvos dėmelė. Šie dariniai susiformuoja iš tam tikrų kraujagyslių, vadinamų venulėmis, kai jos išsiplečia ir išveša.