Použdegiminė pigmentacija

Použdegiminė pigmentacija

Tai pigmentacijos rūšis, atsirandanti dėl prieš tai buvusio odos uždegimo. 

Tai pigmentacijos rūšis, atsirandanti dėl prieš tai buvusio odos uždegimo.

Priežastys:

  • Aknė;
  • Atopinis dermatitas;
  • Psoriazė;
  • Odos traumos (pvz., terminiai nudegimai, dermabrazija, lazerinės procedūros, cheminiai pilingai).

Ši pigmentacijos rūšis gali pažeisti tiek veido, tiek ir kūno odą. Ji pasireiškia, kaip plokščios hiperpigmentuotos dėmės, besiskiriančios atspalviu, forma ir dydžiu.

Kaip ir kitos pigmentinės žymės, použdegiminė hiperpigmentacija išryškėja deginantis prieš saulę ir įdegus.

Gydymo procesas yra ilgas ir sunkus, neretai užtrunka iki 6-12 mėnesių. Taikomi įvairūs vietinio poveikio vaistai, medicininės procedūros. Nėra vieno geriausio metodo, kuris užtikrintų greitą ir šimtaprocentinį rezultatą.

Registracija konsultacijai

Populiariausios priemonės použdegiminei pigmentacijai mažinti - tai kremai su įvairiomis balinančiomis medžiagomis, pvz., hidrokvinonu, glikolio rūgštimi, azelaine rūgštimi. Tačiau minėtos medžiagos efektyviai mažina tik epidermio hiperpigmentaciją, bet neveikia giliau esančios dermos pigmentacijos. Geriausiam rezultatui pasiekti, patariama derinti kelias veikliąsias medžiagas.

Kita dėmesio verta medžiaga - retinoidai. Tai vitamino A analogai, kurie taipogi pasižymi odą šviesinančiomis savybėmis. Arbutinas, niacinamidas irgi padeda gydyti použdegiminės pigmentacijos pažeistą odą.

Taip pat sergant akne gali atsirasti nepageidaujama hiperpigmentacija. Ankstyvas ir tinkamas spuogų gydymas sumažina liekamosios pigmentacijos išsivystymo tikimybę. Tais atvejais, kai to išvengti nepavyksta, geriausiai tinka azelainė rūgštis. Ši medžiaga yra taikoma ir aknės gydymui, be to, pastebėta, kad šviesina tamsią odą, todėl puikiai tinka spuogų ir použdegiminės pigmentacijos varginamai odai.

Kai kuriais atvejais použdegiminei hiperpigmentacijai mažinti gali būti taikoma ir krioterapija.

Cheminiai pilingai - tai viena iš priežasčių, didinančių šios estetinės problemos išsivystymo tikimybę, tačiau jie pasitelkiami ir gydymui. Procedūra gali ženkliai pagerinti odos būklę. Svarbu, kad cheminį veido odos šveitimą atliktų specialistas, nes rizikuojama sudirginti odą, pabloginti esamą būklę ar netgi sukelti naujos hiperpigmentacijos išsivystymą.

Labai efektyvios yra lazerinės procedūros, taikomos veido odos použdegiminei hiperpigmentacijai gydyti. Jos atliekamos tuomet, kai kiti, paprastesni gydymo metodai būna neveiksmingi.

Liaudies medicinoje nemažai receptų, kaip galima atsikratyti uždegimo sukeltos pigmentacijos. Metodai, išvardinti skyrelyje „Veido odos hiperpigmentacija“, tinka ir použdegiminei pigmentacijai gydyti.

 

Kita informacija apie šią ligą