Patarimai sergantiems akne

Patarimai sergantiems akne

Ar Jums atrodo, kad kovoje su spuogais išbandėte visas įmanomas priemones, tačiau vis tiek nepavyksta jų nugalėti? Nepulkite į neviltį. Kad oda taptų sveika ir skaisti, tereikia keleto lengvai įgyvendinamų gyvensenos pokyčių.

Gydant aknę, prireikia nemažai kantrybės, kol pradeda ryškėti pirmieji pokyčiai. Todėl pradėję vartoti naują priemonę nuo spuogų, apie jos efektą spręskite tik po 4 savaičių. Gydymo priemonių keitimas kas kelias dienas ne tik kad nesuteikia naujo efekto, bet gali sudirginti odą ir tik dar labiau pabloginti jos būklę, sukeldama naujus išbėrimus. Kaip jau minėta, reikia nemažai laiko, kol spuogų varginama oda pradeda sveikti.

  • Jeigu gydytojo parinktas vaistas Jums tinka, gydymo efektas pradeda ryškėti po 4-6 savaičių. Kai kuriems žmonėms prireikia 2-3 mėnesių, kol odos būklė pastebimai pagerėja.
  • Jei matote, kad priemonė nuo spuogų Jums tinka, ir toliau ją naudokite. Net jei spuogai visiškai išnyksta, dažniausiai prireikia palaikomojo gydymo, kad neatsirastų naujų ir aknė nepaūmėtų.
  • Varginant sunkiai aknės formai, reikalinga gydytojo dermatologo konsultacija. Nereceptinės priemonės šiuo atveju vargu ar bus veiksmingos.

Kovodami su spuogais, veikite į skirtingus spuogų atsiradimo mechanizmus. Jeigu po 4-6 savaičių odos būklė nepagerėja, prie gydymosi plano pridėkite dar vieną priemonę nuo spuogų. Kompleksinis gydymas, kelių veikliųjų medžiagų derinimas padeda pasiekti geriausių rezultatų. Bakterijos, užsikimšusios poros, odos riebalų perteklius, uždegimas - visa tai gali sukelti spuogų atsiradimą.

Antras, papildomas medikamentas turėtų veikti į kitą aknės atsiradimo priežastį. Pvz., jeigu naudojate priemonę su benzoilperoksidu, kita Jūsų pasirinkta priemonė turi būti su skirtinga veikliąja medžiaga. Kad būtų lengviau rinktis, išvardinome pagrindines medžiagas, skirtas spuogų gydymui:

  • Benzoilperoksidas naikina P. acnes bakterijas;
  • Retinoidai (vitamino A derivatai), pvz., adapaleno gelis, atkemša poras ir mažina odos riebalavimąsi;
  • Salicilo rūgštis mažina uždegimą ir atkemša poras.

Kai kurias iš šių priemonių galima įsigyti vaistinėje be recepto. Išbandykite 1-2 iš jų bent 4-6 savaites. Daugiau nei 2 priemonių naudojimas vienu metu gali sudirginti odą ir paūminti aknę.

Registracija konsultacijai

Laikykitės gydytojo nurodymo bei odos priežiūros priemonių naudojimo instrukcijų. Nepaisant to, kad gydymosi režimas gali atrodyti labai aiškus, yra labai svarbu, kad naudotumėte tinkamą priemonių kiekį tinkamu dažnumu. Taigi atidžiai skaitykite vaistų (ir kosmetikos priemonių) informacinius lapelius. Jeigu gydymo planą Jums sudarė gydytojas dermatologas, atidžiai sekite visus nurodymus. Kitu atveju, jeigu nevykdysite visų punktų, galite ir nepasiekti trokštamo rezultato.

Prauskite veidą du kartus per dieną ir kaskart suprakaitavus. Į spuogus linkusi oda yra jautri. Prausimas dažniau nei dukart per dieną gali tik dar labiau sudirginti odą bei paskatinti spuogų atsiradimą. Taigi prauskite veidą:

  • Atsikėlę ryte;
  • Prieš einant miegoti;
  • Kai suprakaituojate.

Nenaudokite odos šveitiklio nei veidui, nei kitoms išbertoms vietoms. Jeigu Jūsų oda riebi, Jums atrodo, kad ji užteršta, kyla noras ją nušveisti šveitikliu su stambiomis dalelėmis. Jokiais būdais nedarykite to. Šveitimas labai sudirgina į spuogus linkusią odą, o to pasekmė - tik dar daugiau spuogų.

Naudokite tas odos priežiūros ir kosmetikos priemones, kurios nesukelia aknės. Tai turi būti užrašyta ant etikečių. Ant pakuotės privalo būti šie užrašai:

  • „neužkemša porų“;
  • „nekomedogeninis“;
  • „be aliejų“.

Nepaisant to, kai kuriems žmonėms net ir tokie produktai gali paskatinti spuogų atsiradimą. Todėl neretai tenka išbandyti keletą priemonių, kol atrandama ta, kuri tinka geriausiai.

Nespauskite, nekrapštykite, nelieskite spuogų. Nors spuogo išspaudimas atrodo greičiausias būdas jo atsikratyti, tačiau šis „gydymo metodas“ tik dar labiau pablogina situaciją, nes užteršia aplink esančią odą bei skatina naujų spuogų atsiradimą. Tai kaskart spausdami, krapštydami ar net liesdami išbertą vietą, rizikuojate, jog atsiras naujų spuogų.

Kremą nuo spuogų paskleiskite ant viso išberto ploto, ne tik ant konkretaus pavienio spuogo. Tai padeda ne tik sugyti esantiems spuogams, bet ir apsaugo nuo naujų susidarymo.

Dažnai plaukite pagalvės užvalkalus, kepures ir kitus rūbus, namų apyvokos daiktus, kurie tiesiogiai liečiasi su išberta oda. Negyvos odos ląstelės, bakterijos ir kiti nešvarumai kaupiasi ant šių daiktų paviršių, ir ilgainiui tai užkemša odos poras. Todėl dažnas plovimas minėtų daiktų gali apsaugoti nuo naujų spuogų atsiradimo. Rekomenduojama keisti patalynę kas savaitę, o pagalvės užvalkalus - kas 2 ar 3 dienas.

Nedvejokite ir pasikonsultuokite su gydytoju dermatologu. Net jei kruopščiai laikotės šiame straipsnyje išvardintų taisyklių, o spuogai vis tiek Jūsų nepalieka, taip pat jei Jus vargina gilūs cistiniai spuogai, pasitarkite su gydytoju dermatologu.

Šiuolaikinė medicina ir profesionali dermatologo pagalba užtikrina, jog kone kiekvienas aknės atvejis gali būti suvaldytas.