Lėtinės dilgėlinės gydymas

Lėtinės dilgėlinės gydymas

Lėtinė dilgėlinė pacientams kelia nemažai nerimo dėl nuolat ir netikėtai pasikartojančių bėrimų, įkyraus niežulio ir kito diskomforto. Kaip pasekmė, trinka miegas, darbas, sunku atlikti kasdienes užduotis. Ligos sunkumas ir simptomų trukmė dažnai būna individuali. Deja, tiksli lėtinės dilgėlinės priežastis nėra žinoma. Be to, kai kurie žmonės mano, jog lėtinė dilgėlinė yra užkrečiama liga (nors taip nėra), ir pradeda vengti socialinių situacijų, užsidaro namie. Visa tai lemia palaipsniui augantį nerimo lygį, blogą psichologinę savijautą.

Sergantiems lėtine dilgėline svarbu žinoti, kad:

  • Lėtinė dilgėlinė retai būna rimtos ligos simptomu. Tais atvejais, kai dilgėlinės bėrimai atsiranda dėl vidaus organų pakenkimo, pacientus vargina ir sisteminiai simptomai, pvz., karščiavimas be aiškios priežasties, svorio kritimas ir pan.
  • Tik retais atvejais lėtinė dilgėlinė kamuoja visą gyvenimą. Kone pusei pacientų ši liga praeina savaime per metus, o tik 15% ligonių simptomai užsitęsia daugiau nei 5 metus.
  • Lėtinė dilgėlinė nėra alerginė reakcija, taigi nekelia pavojaus gyvybei.
  • Daugumoje atvejų lėtinės dilgėlinės simptomus pavyksta numalšinti.

Registracija konsultacijai

Provokuojančių veiksnių vengimas

Nors ligos priežastys nėra nustatytos, žinomi tam tikri veiksniai, kurie gali išprovokuoti lėtinės dilgėlinės bėrimus ar pabloginti šio susirgimo eigą. Sergant lėtine dilgėline, patariama vengti:

  • Fizinių veiksnių, pvz., karščio, šalčio, didelės drėgmės, ankštų rūbų ir pan.;
  • Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo;
  • Alkoholio, aštrių prieskonių;
  • Fizinio ir psichologinio streso.

Daugumai pacientų mitybos produktų ribojimai nėra reikalingi, kadangi alergija konkrečiam maisto produktui (ar maisto priedui) dažniausiai nėra susijusi su lėtinės dilgėlinės simptomais.

Pirmojo pasirinkimo lėtinės dilgėlinės gydymo metodas - tai sisteminis gydymas antros kartos antihistamininiais vaistais. Jeigu būklė nepagerėja per 1-2 savaites, vaistų dozė yra didinama arba pridedamas kitas medikamentas. Papildomai gali būti skiriami ir pirmos kartos antihistamininiai vaistai (pastaruosius rekomenduojama gerti vakare, kadangi jie gali veikti migdančiai).

Jeigu standartiniai gydymo metodai neveikia ir bėrimai vis kartojasi, arba pacientai netoleruoja antihistamininių vaistų, svarstomos kitos gydymo galimybės, pvz., biologinė terapija, ciklosporinas ir pan.

Sisteminė kortikosteroidų terapija skiriama tik trumpais kursais ir tik esant sunkiam dilgėlinės paūmėjimui, kai liga ženkliai sutrikdo gyvenimo kokybę.

Jeigu Jus vargina nuolat pasikartojantys niežtintys bėrimai, patariame pasikonsultuoti su specialistu, kad atitinkamas gydymas būtų skirtas kuo greičiau.