Rožinė dedervinė

Rožinė dedervinė

Rožinė dedervinė - tai ūmiai atsirandanti odos liga, kuriai būdingas bėrimas ovalios formos dėmėmis ir plokštelėmis. Manoma, kad tai virusinės kilmės susirgimas, tačiau kitiems žmonės liga nėra užkrečiama. Dažniausiai rožine dedervine serga vaikai ir paaugliai.

Simptomai

  • Kai kuriais atvejais ligos pradžioje vargina galvos skausmas, bendras silpnumas, gerklės skausmai.
  • Niežulys. Apie 50% pacientų niežulys intensyvėja maudantis, sportuojant ar užsiimant kita fizine veikla.
  • Bėrimas plinta nuo „motininės plokštės“- iš pradžių ant krūtinės, nugaros ar kaklo atsiranda viena rožinės spalvos ovalios ar apvalios formos plokštelė (dėmelė), kurios dydis svyruoja 2- 5 cm. Ši dėmė greitai pasidengia pleiskanomis, o jos centras ima blykšti.
  • Po kelių dienų, ant liemens ir galūnių atsiranda panašių bėrimų, tik smulkesnių. Nugaros srityje bėrimai linkę išsidėstyti įstrižai palei natūralių raukšlių linijas ir primena „Kalėdų Eglutės“ raštą. Retais atvejais beria veidą, galvos odą, delnus ir padus.
  • Liga praeina savaime per 6-8 savaites. Odos paraudimas ir pleiskanojimas palaipsniui mažėja. Kartais lieka laikini odos pigmentacijos pokyčiai.

Kaip diagnozuojama rožinė dedervinė?

Liga diagnozuojama gydytojo apžiūros metu, įvertinus Jūsų odos būklę ir susirgimui būdingus požymius.

Kai kuriais atvejais „motininė plokštė“ gali priminti odos grybelio ar egzemos nulemtus odos pakitimus. Tais atvejais atliekami papildomi tyrimai, kuriais galima patvirtinti arba atmesti minėtų ligų diagnozę.

Registracija konsultacijai

Rožinės dedervinės gydymas

Kaip jau minėta, liga praeina savaime per 6-8 savaites.

Niežuliui palengvinti gali būti skiriami silpni kortikosteroidų kremai, antihistamininiai vaistai, odos priežiūros priemonės su mentoliu. Taip pat rekomenduojama neperkaisti, maudytis po drungnu vandeniu. Pastebėta, kad gyvenimo eigoje rožinės dedervinės epizodai nesikartoja.

Jeigu Jus neramina atsiradę bėrimai, jeigu liga ilgai nepraeina, pasikonsultuokite su gydytoju dermatologu, kuris įvertins Jūsų būklę bei paskirs tinkamiausią gydymą.